ogrodnicza inicjatywa parki kwiatuchi pod zielonogórskim bwa doprowadziła do zbombienia dwóch klombów. akcja WARZYWNIAKowa spotkała się ze sporym zainteresowaniem mieszkańców zielonej góry, którzy nawet przynieśli swoje ulubione warzywa do posadzenia. - to jest piękna idea. z zielonogórzanami nie jest źle, a będzie jeszcze lepiej - komentował dla gazety pan Romuald, jeden z uczestników akcji, która trwa do jesieni.













bombing warzywny trwa.

idea publicznych WARZYWNIAKów wykwitła z potrzeby niespodziewanej sytuacji, gdzie szary kwietnik, nierzadko już popielnik, wykwita, wręcz atakuje nas dajmy na to kapustą, a co!. takie zdarzenie wydało nam się dość surealistyczne, więc postanowiliśmy je materializować.

 

istotną częścią akcji WARZYWNIAK pod zielonogórskim bwa jest promowanie kultury i sztuki. akcja w bezpośrednim otoczeniu galerii wysadzania warzyw ma charakter otwarty (zapraszamy mieszkańców do działania), w której uczestnicy działania (nie koniecznie stali bywalcy galerii) zostają „narażeni” na kontakt ze sztuką. projekt dzieje sie równolegle z wydarzeniami w galerii, nie zakłóca ich. wręcz staje się magnesem do sztuki. WARZYWNIAK wychodzi poza stały krąg osób odwiedzających galerię, promieniując (zaczepiając) np. przechodniów.